Рекомендації алкоголіку на початку тверезості.

Починаючи у Анонімних Алкоголіках.рекомендації алкоголікам

Отже, ви зізналися собі: «Так, я один із тих, хто безсилий перед алкоголем. Моє життя стало некерованим, — і переконалися, — я не можу кинути пити, і мені потрібна допомога». Це і є – Перший Крок.
Для того щоб припинити пити і не почати знову, існує кілька простих принципів, на які цілком можна спертися. Ці принципи - Програма одужання «12 кроків» викладена в книзі «Анонімні Алкоголіки». Вона допомагає нам залишатися тверезими. Можливо, це те, що вам потрібно. Для того, щоб правильно почати, спробуйте рекомендації алкоголіку, дотримуватися яких досить нескладно і які, напевно, виявляться для вас корисними.

Не випити першу чарку
Яка за рахунком чарка виводить вас з ладу? Третя? Одинадцята? Двадцята? Якби ми тільки знали, як зупинитись до неї! А тим часом процес, який ми не можемо контролювати, починається з однієї – першої чарки. Як правило, ми впевнені, що «ще по одній» і вистачить. Потім ще по одній. Потім ще... І ще...
Абсолютно достовірним є той факт, що ви просто не зможете перебрати, якщо не вип'єте першу чарку.
Саме перша чарка є тією самою - «фатальною», оскільки за нею йдуть всі інші. Так що вам потрібно відмовитися не від десятої чи двадцятої, а лише від першої.

Жити сьогодні
Анонімні Алкоголіки – це спосіб життя сьогоденням. Ми розрізаємо великий "пиріг життя" на дрібніші шматки, які набагато легше втримати в руках. Ми залишаємось тверезими лише сьогодні – день за днем, година за годиною. Будь-яку роботу ми робимо, вирішуючи завдання одне за одним, але не всі одразу. Також, одну за одною, ми поступово вирішуємо всі свої проблеми. І так само, працюючи за Програмою, ми поступово, один за одним, розгрібаємо завали свого минулого. Ми сумлінно вчимося припиняти своє життя і свою волю турботі Вищої Силі, як її розуміє кожен із нас.
Навчаючись жити за принципами А.А., ми звертаємося за допомогою до інших членів Співдружності, до своїх наставників та до своєї Вищої Сили, завдяки якій більшість із нас і знайшли свій шлях до одужання.

Ходити на групи
У вашому розпорядженні великий вибір груп А.А. Дістаньте розклад зборів. Його можна знайти практично на будь-якій групі. Якщо вийде, перші три місяці ходіть щодня. Як кажуть в А.А.: «90 днів – 90 зборів». Якщо групи А.А. Спочатку вам не дуже сподобаються, спробуйте поставитися до їх відвідування, як до гірких ліків, прописаних вам при смертельно небезпечній хворобі. Ходіть на збори особливо тоді, коли вам цього найменше хочеться. Багато хто з нас розпочинав свій шлях у тверезості через «не можу», і нам не довелося в цьому каятися.

Знайти «свою» групу
Деякі з нас, прийшовши на збори А.А., вважали, що їх «записали» саме до цієї групи, і вони не можуть і не повинні ходити на інші. Це зовсім негаразд. Ніхто не має права заборонити вам відвідувати інші групи. Однак рано чи пізно ви «пристанете» до будь-якої групи, що регулярно збирається. Вона і буде для вас своєю групою.
Своя група - це та група, куди ви ходите, щоб стати тверезим і залишатися тверезим, і де ви почуваєтеся частиною єдиного цілого. Своя група - це група, в якій ви продовжуєте духовно рости, і де вас оточують друзі, з якими не хочеться розлучатися. Своя група – це група, в якій ви відчуваєте необхідність віддавати те, що отримали і знаходите задоволення у служінні. І все ж наявність своєї групи не повинна утримувати вас від того, щоб ходити на інші. Відвідуйте стільки зборів, скільки вважаєте за потрібне... І навіть більше.

Вибрати наставника
Декому з нас вдавалося стати тверезими і без наставників, але пізніше ми визнавали, що якість нашої тверезості покращилася б набагато швидше, якби ми їх мали. Маючи свій досвід, ми заявляємо, що ви маєте набагато більше шансів залишитися тверезим, коли у вас є наставник.
Запитайте кількох членів А.А., як вони знайшли своїх наставників, прочитайте брошуру «Питання та відповіді про наставництво». Більшість членів А.А. будуть раді вам допомогти, хоч і не всі з нас готові бути наставниками.
Наставник завжди може вас вислухати; допомогти вам зрозуміти ваші проблеми та вирішити, що з ними робити; запропонувати, як вчинити, або розповісти про те, що «спрацювало» для нього у схожій ситуації.
Іншими словами, наставник допоможе вам застосовувати в житті Програму «12 кроків» і буде вашим провідником на шляху одужання. Ви можете розраховувати на спонсора у всьому, що стосується його частини роботи, а також його підтримку у всьому, що стосується вашої частини.

Читати літературу А.А.
Основним джерелом, що узагальнює досвід А.А., є книга «Анонімні Алкоголіки», яку також називають Великою книгою. У ній міститься все необхідне для набуття духовного досвіду одужання. Декому з нас не подобається те, що пропонує Велика Книга як практика, але в будь-якому випадку ми залишаємось тверезими, коли намагаємося робити те, що в ній написано. У деяких з нас мізки були настільки «відморожені», що ми ніяк не могли погодитися з тим, що читали, або до хрипоти сперечалися, чіпляючись до кожного тексту. Виявилося, що в таких випадках корисно якнайчастіше ходити на збори груп А.А. «12 кроків І 12 традицій» є коментарем до Великої Книги та більш розгорнуто розповідає про практику кожного Кроку Програми та про сутність Традицій А.А. - духовні та організаційні принципи життя нашої Спільноти. У книзі «Жити тверезими» дається безліч простих практичних рекомендацій, як утриматися від першої чарки та налагодити своє життя. Багато хто з нас знаходить цю книгу корисною ще й тому, що вона написана простою мовою і не містить специфічних програмних виразів, з якими ми спочатку не були знайомі. Ми сподіваємося, що за першої ж можливості, ви придбаєте всі ці книги, прочитаєте їх і... не раз перечитуватимете.
У А.А. є багато гарної літератури. Ми сподіваємося, що ви купуватимете її, і вона допоможе вам на шляху до одужання.
Всю необхідну літературу ви зможете придбати на своїй групі або через наші служби, адреси яких наведені нижче.