Запитання нових членів. Анонімні алкоголіки.

Ця інформація призначена для тих, хто вперше звертається до Анонімних Алкоголіків. У ній наводяться відповіді на найбільш типові питання, які задають нові члени Співдружності, питання, що хвилювали нас самих, коли ми тільки прийшли в Анонімні Алкоголіки.Анонімні Алкоголіки

ЧИ Я Я АЛКОГОЛИКОМ?

Якщо ви постійно випиваєте більше, ніж збиралися, якщо, почавши пити, ви не можете зупинитися, якщо у вас на цьому ґрунті виникають неприємності або трапляються провали пам'яті, то цілком ймовірно, що ви стали алкоголіком. Визначити це зможете лише ви самі. В АА за вас цього ніхто не робитиме.

ЩО МЕНІ РОБИТИ, ЯКЩО Я ЗАБІЙСНЕН СВОЄЮ СКЛОННІСТЮ ДО ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЯ?

Зверніться за допомогою до АА. Це може допомогти вам.

Контакти групи "Апельсин" - (095) 774-30-89

ЩО ТАКЕ АА?

Анонімні Алкоголіки складається з чоловіків і жінок, які втратили здатність стримувати свою тягу до спиртного і у яких в результаті пияцтва виникли різні проблеми. Ми прагнемо жити повноцінним життям, у якому немає місця алкоголю, і більшість із нас це вдається. Однак ми переконалися, що для цього потрібна допомога та підтримка інших алкоголіків — членів АА.

ЯКЩО Я ПРИЙДУ НА ЗБІРАННЯ АА, ЧИ НАКЛАДУЄ ЦЕ НА МЕНЕ БУДЬ-ЯКИХ ОБОВ'ЯЗКИ?

Жодних зобов'язань це на вас не накладає. Ми не маємо списку членів, ми не ведемо обліку відвідуваності. Ви не повинні представлятися чи розповідати про себе. Якщо ви вирішите більше не відвідувати збори, то агітувати чи набридати вам ніхто не стане.

ЩО, ЯКЩО Я ЗУСТРІЧУ В АА СВОЇХ ЗНАКОМИХ?

Якщо вони там і будуть, то з тієї ж причини, що ви, і про те, що вас зустріли, вони нікому не розкажуть. Ставши членом АА, ви можете зберігати анонімність. Це одна з тих причин, через які ми і називаємося Анонімними Алкоголіками (АА).

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА ЗБОРАХ АА?

На зборах АА — різноманітних за формою — алкоголіки, що виступають, розповідають, до чого довело їхнє пияцтво, що вони робили щоб позбутися цієї недуги, і як вони живуть тепер.

ЯК ЦЕ МОЖЕ ДОПОМОГТИ МЕНІ КИНУТИ ПИТИ?

Члени АА – зовсім не терапевти чи наркологи. Але всі ми знаємо, що означає пристраститися до спиртного, обіцяти собі та іншим кинути пити і бути не в змозі виконати цю обіцянку. Єдиний спосіб, яким ми можемо допомогти іншим зцілитись від алкоголізму, це наш власний приклад. І люди, які страждають на алкоголізм, приходячи до нас, бачать, що ми вже кинули пити, і розуміють на нашому прикладі, що зцілитись від алкоголізму можна.

НАВІЩО Ж ПРИХОДЯТЬ НА ЗБИРАННЯ ТІ, ХТО ВЖЕ ЗЛІКУВАЛИ ВІД АЛКОГОЛІЗМУ?

Ми вважаємо, що «цілком одужати» від алкоголізму неможливо. Ми вже ніколи не зможемо просто пити "в компанії" або "з нагоди". І те, як ми зможемо утримуватись від вживання спиртного, залежить від того, наскільки ми будемо здорові фізично, психічно та душевно. Для того, щоб вести здоровий спосіб життя, ми й ходимо регулярно на збори, набуваємо там нових знань і користуємося ними. Крім того, ми на власному досвіді переконалися, що чим більше допомагаємо іншим алкоголікам, тим менше тягне до спиртного нас самих.

ЯК МОЖНА ВСТУПИТИ В АА?

Жодного офіційного оформлення членства в АА не існує. Єдине, що від вас вимагається, - це твердо вирішити кинути пити, але саме "твердості" багатьом з нас спочатку і не вистачало.

ЯКІВ РОЗМІР ЧЛЕНСЬКИХ ВНЕСОК В АА?

Жодних членських внесків до АА не існує. Зазвичай на зборах проводиться збір пожертв, і кожен дає скільки може. Зібрані кошти йдуть на оренду приміщення, чай тощо.

ЧИ Є АА РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЄЮ?

АА не є релігійною організацією і з жодною релігійною конфесією не пов'язано.

ЧИ МОЖНА ПРИЙТИ НА ЗБІРАННЯ ЗІ СВОЄЮ СІМ'ЄЮ?

І членів сім'ї, і близьких друзів можна наводити лише на відкриті збори. Детальнішу інформацію з цього питання можна отримати у членів вашої місцевої групи АА.

ЩО БИ ВИ МОГЛИ ПОРАДИТИ НОВИМ ЧЛЕНАМ АА?

Ми переконалися, що в Анонімні Алкоголіки, як правило, зцілюються від алкоголізму ті, хто:
(а) взагалі не п'є, навіть «по одній»;
(б) регулярно відвідує збори АА;
(в) переймає досвід у тих членів АА, які вже якийсь час не п'ють;
(г) дотримується принципів, викладених у Програмі АА з лікування алкоголізму.

ЯК МЕНІ ЗВ'ЯЗАТИСЯ З АА?

Ви можете дізнатися про нас по інтернету, на сайті АА, а також отримати інформацію про наші телефони. У телефоні чергуватиме хтось із членів АА, який із задоволенням відповість на ваші запитання або зв'яже вас з тим, хто може на них відповісти. Якщо ж у вашому регіоні немає телефонної служби АА, то зателефонуйте за номером:

(095) 774-30-89 (пн., нд. – 10.00 – 19.00)

Пам'ятайте, що алкоголізм — хвороба, що прогресує. Ставтеся до неї серйозно, навіть якщо ви вважаєте, що вона у вас ще на початковій стадії. Алкоголізм вбиває, і якщо ви алкоголік і продовжуєте пити — вам ставатиме все гірше і гірше.